Anja Kristin Bakken er blitt kommunikasjonssjef i Hovedredningssentralen (HRS).

Første kommunikasjonsrådgiver i HRS rykker opp til sjef

– Rolle og ansvar henger fra nå litt mer sammen med tittelen.

Publisert

Anja Kristin Bakken er ny kommunikasjonssjef i Hovedredningssentralen (HRS). Det melder hun selv på LinkedIn.

– Rolle og ansvar henger fra nå litt mer sammen med tittelen, når jeg er blitt kommunikasjonssjef på HRS, skriver hun.

Bakken ble ansatt som kommunikasjonsrådgiver i HRS i mai 2022, i det som da var en nyopprettet stilling. Hun har hatt ansvaret for å profesjonalisere kommunikasjonen både strategisk og taktisk for redningssentralene – og jobber på tvers av både HRS Sør og HRS Nord.

Hun kom til HRS fra en stilling som kommunikasjonsrådgiver ved Universitetet i Stavanger, og hadde da jobbet som rådgiver innen kommunikasjon i 15 år – blant annet i Statens vegvesen og ved Norsk Utenrikspolitisk Institutt.

I «Fredagsstafetten» hos Kommunikasjonsforeningen tidligere i år, fortalte hun at det å være den første kommunikasjonsrådgiveren i organisasjonen har vært både krevende og givende:

– Mange av kollegaene mine har aldri vært vant med å ha kommunikasjonsfolk rundt seg, så jeg har brukt tid på å bygge tillit og kunnskap om hva rollen innebærer. Samtidig har det gitt stor frihet og mulighet til å forme stillingen, sa Bakken.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS