![Kasper Syvertsen går til Tinde Advise Kasper Syvertsen går til Tinde Advise](https://image.kom24.no/794460.webp?imageId=794460&width=720&height=411&format=jpg)
Tinde Advise henter rådgiver fra Zynk
– Jovial og trivelig type.
– Jeg har fulgt Tinde siden oppstarten, og har jobbet med noen av dem før. Så da Peder ringte og spurte om jeg kunne tenke meg å bli med på laget, ble det vanskelig å se nei, sier Kasper Syvertsen i en pressemelding fra Tinde Advise.
Han forlater nå Zynk etter litt over ett år i byrået.
– Jeg har lært enormt mye i Zynk, og fra alle de fine folka der. Nå blir det spennende å være med på reisen til et nytt og friskt pust i bransjen, sier han.
Syvertsen har bakgrunn fra Arbeiderpartiet, og jobbet med kommunikasjon og samfunnskontakt i Norsk Tipping før han gikk til Zynk i 2023.
Daglig leder og partner i Tinde Advise, Peder Egseth, er glad for å få Syvertsen om bord.
– Vi er veldig fornøyde med at Kasper takket ja til å bli med på Tinde-laget. Hans erfaring fra næringsliv og politikk vil komme våre kunder til gode. Dessuten er han en jovial og trivelig type. Det er viktig for oss nå som vi bygger ett nytt byrå med unge, flinke og sultne folk, sier han.
Tinde Advise ble startet opp i fjor høst av Erna Solbergs tidligere statssekretær, Peder Egseth, Jonas Gahr Støres tidligere rådgiver, André Nerheim, og tidligere journalist og First House-rådgiver, Erlend Skaug Ingebrigtsen.
I helgen ble det kjent at Ingebrigtsen forlater byrået etter uenigheter med de andre partnerne.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no