Max Alllum Næss og Jan Berthrand Danielsen.

Han er ny strategidirektør i EssenceMediacom

Max Allum Næss går inn i rollen som strategidirektør i mediebyrået fra 1.mai.

Publisert

Etter nesten ni år i byrået trer Max A. Næss nå inn i en sentral lederrolle som strategidirektør i EssenceMediacom.

– Max representerer akkurat den type strategisk kraft og faglig nysgjerrighet vi ønsker å bygge videre på. Han har vært en viktig del av byråets utvikling de siste årene, og det er utrolig gøy å kunne løfte fram et så stort talent internt, sier CEO Jan Berthrand Danielsen i en pressemelding.

Næss har jobbet med en rekke av EssenceMediacoms største kunder og har hatt en nøkkelrolle i utviklingen av byråets kreative og innsiktsdrevne strategiarbeid, skriver de videre.

Han var blant annet sentral i utviklingen av strategien bak kampanjen «Fra innsikt til influensere» for Nyt Norge som i 2024 vant gull for mediestrategi i Mediaforums Mediepriser. 

Som strategidirektør får Næss han ansvaret for å styrke og videreutvikle strategitilbudet på tvers av kunder og disipliner.

– Dette er en rolle med stor påvirkningskraft i hvordan vi fremover skal koble innsikt, kreativitet og teknologi for å skape vekst for kundene våre, sier Jan Berthrand Danielsen.

Næss gleder seg til å ta fatt på oppgaven.

– Strategi har aldri vært viktigere. Jeg ser frem til å forme et strategifag som er like relevant for merkevarebygging som for medieeffekt – og ikke minst å gjøre det i et miljø med så mange dyktige fagfolk, sier han.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no

Powered by Labrador CMS