
Geelmuyden Kiese-partnere innlemmes i Paritee-partnerskapet
Geelmuyden Kiese-veteranene Karne Lykkebo og Rasmus Nygaard-Winther først ut.
Paritee, som eier Geelmuyden Kiese (GK) og har virksomhet i seks land, ti hovedsteder og samlet omsatte for vel 700 millioner i fjor, etablerer et partnerprogram.
Karne Lykkebo og Rasmus Winther fra Danmark er først ut, og trer inn som partnere i Paritee, i tillegg til å ivareta sine eksisterende roller i GK fra 17. mars.
– Vi startet Paritee med en visjon om å skape en ny type byråplattform og samarbeidsmodell. Plattformen har som mål å knytte sammen sterke nasjonale byråer som kan samarbeide til gjensidig fordel og tilby kundene ekspertise med dyp bransjekunnskap, sier Jonas Palmqvist, CEO i Paritee, i en pressemelding.

Ved å innlemme Lykkebo og Nygaard-Winther i partnerskapet, innfører Paritee en aktiv eierskapsmodell som åpner for internasjonal samutvikling.
– Vi ønsker å gi våre aller beste medarbeidere muligheten til å skape en internasjonal karriere i byråverdenen. Derfor er det en hjørnestein i Paritees visjon å tilby partnerskap til personer som både er avgjørende for våre lokale byråer og som vi vet skaper unike løsninger på tvers av konsernet, sier Palmqvist.
Nygaard-Winther har vært en del av GK-gruppen i seks år og har rollen som ansvarlig for myndighetskontakt og politikk i selskapet, Group Head of Public Affairs.
– Rasmus Nygaard-Winther har en unik innsikt i og erfaring innen myndighetskontakt, policy og politikkutvikling, og har bidratt til solid vekst for Geelmuyden Kiese. Hans tilnærming, der vi fokuserer på dyp sektorekspertise og langsiktige forretningsendringer for selskaper, har vist seg å være riktig. Dette er en tilnærming som påvirker hele Paritees måte å arbeide med politikk og myndighetskontakt, og det er derfor naturlig at Rasmus nå trer inn som partner i Paritee, sier Palmqvist.

Lykkebo har vært sentral i GK i 12 år, både som administrerende direktør for den danske virksomheten og siden sommeren 2020 som gruppesjef for hele GK-gruppen i Skandinavia.
– Karne Lykkebo har bevist at hun kan utvikle og drive byråer. Hun har skapt fantastiske resultater, både i sin tid som landssjef i Danmark og som leder for hele Geelmuyden Kiese-Gruppen i Norge, Sverige og Danmark. Derfor er vi stolte over at hun nå skal fortsette det internasjonale arbeidet med å utvikle Paritee gjennom å bli partner også i morselskapet, avslutter Palmqvist.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no