
GK får nok en assosiert partner – styrker USA-kompetansen
Geelmuyden Kiese styrker sin internasjonale tilstedeværelse og kompetanse innen strategisk kommunikasjon.
Thomas Sevang, som har base i Washington D.C., har lang erfaring innenfor strategisk kommunikasjon, samfunnskontakt og mediehåndtering, både nasjonalt og internasjonalt.
Nå blir han assosiert partner i Geelmuyden Kiese. Det melder byrået i en pressemelding.
– Jeg gleder meg til å kunne bistå kunder med behov for rådgivning og tjenester her i Washington D.C. og i USA for øvrig. Det er en stor fordel å ha føttene på bakken, og kunne følge opp for kundene i amerikansk tidssone, sier Thomas Sevang.
Han flyttet til Washington D.C. i fjor høst, og er allerede i gang med et første prosjekt sammen med Geelmuyden Kiese.
Thomas Sevang har tidligere hatt ledende roller innen kommunikasjon og strategi, blant annet som kommunikasjonssjef i Norges Bank Investment Management (NBIM). Han har også hatt sentrale roller i Næringslivets Hovedorganisasjon (NHO), hvor han arbeidet med strategisk kommunikasjon og mediekontakt.
Med base i Washington D.C. vil han ha en sentral rolle i å styrke Geelmuyden Kiese sin kapasitet på tvers av markeder og bidra til å utvikle nye strategiske satsinger mot USA. Her i nært samarbeid med Ketil Solvik-Olsen, som fulgte valgkampen i USA i fjor høst og har stort fokus på Norge-USA sporet.
– Jeg ser frem til å bli en del av Geelmuyden Kiese og bidra til å skape effektive kommunikasjonsstrategier for selskapets kunder med særskilt vekt på aksen USA-Norge. Det er et spennende byrå med en sterk posisjon i Skandinavia, og jeg ser frem til å hjelpe selskapets kunder i USA, og å bidra til videre vekst og utvikling, sier Thomas Sevang.
Geelmuyden Kiese er også medlem i Norcham, som er et nettverk som fremmer handel og markedsutvidelse mellom Norge og USA. NorCham er et viktig knutepunkt for å koble sammen bedrifter med politiske beslutningstakere i samarbeid med den norske ambassaden, generalkonsulatene, Innovasjon Norge og norske selskaper i USA.
– Vi er svært glade for å få Thomas Sevang med på laget som assosiert partner. Hans unike kompetanse og omfattende erfaring med adresse i Washington D.C. vil styrke vårt arbeid med internasjonale kunder og globale kommunikasjonsutfordringer i en tid hvor alt internasjonalt fokus er rettet mot nettopp USA, USAs rolle og det som skjer i USAs hovedstad, sier Karne Lykkebo, sjef for Geelmuyden Kiese i Norge, Sverige og Danmark.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no