
Andreas Aalling er ny mediesjef i Lillestrøm SK
Aalling har de siste tre årene vært digital markedsfører i klubben. Nå får han en ny rolle.
28-åringen overtar jobben som mediesjef etter at Morten Stokstad valgte å gi seg. De to har fram til nå jobbet tett, skriver LSK på sin hjemmeside.
– Andreas har vist stort eierskap til klubbens verdier, er hardtarbeidende, og vi er trygge på at han vil videreføre det gode arbeidet som er lagt ned i medieavdelingen, sier daglig leder Robert Lauritsen.
Aalling startet sin først i klubben med et internship høsten 2021. Fra januar 2022 ble han ansatt som mediekonsulent på deltid, samtidig som han fullførte studiene i digital kommunikasjon og markedsføring.
Fra 2022 har han jobbet som digital markedsfører. Aalling begynte som mediesjef 1. februar i år.
– Jeg er takknemlig for tilliten, og ser frem til å styrke båndet mellom LSK og våre fantastiske supportere ytterligere, sier Aalling.
Stokstad, som starter et eget selskap, har bare lovord å komme med til sin arvtager.
– En flink og fin fyr som kommer til å løse dette aldeles utmerket, sier han.
LSK opplyser om at de ikke vil erstatte Aalings tidligere stilling som digital markedsfører. Dette kommer av økonomiske årsaker, etter at de rykket det til OBOS-ligaen i fjor.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no