
Kom ikke inn i bransjen –startet sitt eget byrå
Etter å ha kjent på hvor vanskelig det kan være for unge å få fotfeste i bransjen, bestemte tre venninner seg for å starte sitt eget kommunikasjonsbyrå. – Vi tenkte: «If you can’t join them, beat them».
For daglig leder Mia Krogen var veien til arbeidslivet utfordrende.
Tidligere i år delte hun en video på TikTok og LinkedIn der hun fortalte at hun søkte jobb innen PR, kommunikasjon og markedsføring.
Responsen var stor, men til tross for engasjementet fra andre unge i samme situasjon, førte det ikke til noen fast jobb.
– Vi har erfart hvor vanskelig det er for unge å få tillit i bransjen uten flere års erfaring. Derfor bestemte vi oss for å skape vårt eget rom, der vi kunne løfte frem unge talenter og vise at vi har mye å tilby, sier Krogen.
I stedet for å vente på en mulighet, bestemte hun seg for å skape sin egen. Sammen med venninnene Ine Sofie Halvorsen (Manager & Art Director) og Emilie Skoglund (Manager & Strategic Director) grunnla hun Edith Agency. Nå ser de frem til at byrået vokser nok til at de selv kan gi unge talenter en vei inn i bransjen.
– Vi håper vi kan inspirere andre aktører i bransjen til å satse på de som kommer rett fra skolebenken, de har ofte nye perspektiver og en brennende motivasjon for faget sitt, fortsetter Krogen.
Edith Agency er et kommunikasjonsbyrå spesialisert på markedsføring, strategi og influenser marketing. Siden oppstarten 5. februar 2025 har byrået opplevd stor interesse fra både profiler og bedrifter. Allerede nå har de signert flere avtaler og merker en økende etterspørsel etter tjenestene sine.
Med fokus på innovasjon, tverrfaglig samarbeid og nye perspektiver ønsker de å være en «gamechanger» i influenser- og markedsføringsbransjen.
– Vi savnet oldschool perspektivet på manager-rollen, så den tar vi tilbake! Vi skal alltid jobbe for at våre profiler og kunder skal føle seg ekstra ivaretatt hos oss, avslutter Krogen.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@kom24.no